Tarih ve Medeniyet Kulübü

MİSYONU

Kulübümüz, milli ve manevi değerlerimizi  özümsemiş, yeni gelişmelere açık, çağını idrak etmiş, sorumluluk duygusu ve toplumsal duyarlılığı yüksek, bilinçli ve bilgili bir gençliğin oluşması için çalışmalar/faaliyetler yürüterek üzerine düşeni yapmaya çalışacaktır.
 
VİZYONU Tüm öğrencilerin tarih ve diğer sosyal alanlarda milli-manevi bilgilerini artırmaya, yeteneklerini geliştirip desteklemeye ve milli tarih şuuru kazandırmaya yönelik her türlü faaliyeti organize ederek Tarih ve Kültür formasyonu kazandırmak. Bizleri ve bizden sonra gelecek olan neslin milli tarih konusunda bilinçlenmesine katkı sağlamak.
 
KULÜBÜN AMACI: 
Tarih ve Medeniyet  Kulübünün ilk amacı kişiyi gelecekteki hayatında Tarih ve Medeniyet bilinci, toplumsal değerleri ve kültürü hakkında farkındalık sahibi bilinçli ve donanımlı bireyler haline getirmektir. Sosyal, kültürel, mesleki ve akademik faaliyetlerine yardımcı olmakla beraber, düzenlenecek toplantılar ve etkinliklerle her üyenin bilinçlenip, sosyalleşmesini sağlamak, tarih ve medeniyet şuuru kazanmalarını sağlamak, toplum olabilmeyi kavratmak, paylaşmayı öğretmek, sorumluluk duygularını geliştirmektir. 
 
Kulüp Başkanı 
Elif Abanoğlu
Tel: 0546 4132414
 

Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz Kulübü

Kulübün Amacı: Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz Kulübü'nün amacı spor faaliyetleri ve etkinlikler ile kişiyi ileride yaşayacağı sosyal çevresinde daha verimli, daha sağlıklı ve aktif bir kişi haline getirmektir. Sosyal, kültürel, bedensel, mesleki ve akademik faaliyetlerine yardımcı olmak, düzenlenecek toplantılar, planlanan egzersiz ve etkinliklerle her üyenin kendine güvenini artırmak, ekip olmayı kavramak, paylaşmayı öğrenmek, grup bilinci ve sorumluluk duygusunun geliştirmesi amaçlanmaktadır.

Kulübün Faaliyetleri: SKS tarafından çeşitli olanaklar ve araç sağlanması ile birlikte üniversiteler arası yarışmalara, farklı kurum ve kuruluşlar arası düzenlenen etkinliklere katılmak, panel ve konferanslar ile sağlıklı yaşam ve egzersiz hakkında bilgi eğitim vermek, okulumuza bizleri bilgilendirmesi amacı ile misafir davetinde bulunmak

Kulüp Başkanı:

Mehmet Can BAYRAKTAR

e-mail: mehmetcanbayraktar631@gmail.com

Etiket: Öğrenci Kulüplerimiz